Kinematovlak potřinácté přepravuje filmy pro děti

Dopoledne vyrazil na trať speciální vlak Zlín Film Festivalu. V předchozích letech ve Zlíně končil, letos tam svou pouť začíná. Na dvanáct zastávek doveze dětem animované příběhy, aby umožnil zažít festivalovou atmosféru i těm malým divákům, kteří se na filmovou přehlídku do Zlína nedostanou. Po kolejích se Kinematovlak vydává už potřinácté.

Kinematovlak 56. Zlín Film Festivalu
Zdroj: ČTK Autor: Dalibor Glück

Na dvoutýdenní cestu vlak vypravil herec Jan Čenský. Dopoledne jsou vyhrazeny projekcím pro mateřské a základní školy, odpoledne pak pro veřejnost. Děti se mohou těšit na promítání večerníčkových příběhů Maxipsa Fíka, Macha a Šebestové nebo Boba a Bobka. Nejoblíbenější jsou prý Krtkova dobrodružství. Součástí soupravy je i historický vagon s výstavou o dějinách železnice.

Kino na kolejích letos míří do stanic Ostrava-Svinov, Frýdlant nad Ostravicí, Blansko, Náměšť nad Oslavou, Třebíč, Pelhřimov, Tábor, Benešov, Říčany, Neratovice a zastaví 2. června v Mladé Boleslavi. Přesný program najdou zájemci na stránkách zlínského festivalu filmů pro děti a mládež, jehož 56. ročník se odehraje od 27. května do 3. června. Zaměřený je na francouzskou kinematografii a výročí 80 let od založení zlínských filmových ateliérů.  

Video Studio 6
video

Rozhovor: Kinematovlak potřinácté přiváží dětem projekce