Jasný tip Josefa Chuchmy: Posedlost na Zábradlí

Na co zajít v Praze do divadla? Novinář Josef Chuchma má jasno. Tipem jeho poslední Jasné řeči, kterou vysílá ČT art vždy v pondělí, je inscenace Posedlost v Divadle Na zábradlí.

Josef Chuchma o Posedlosti: 

„Divadlo Na zábradlí zůstává, ale tvůrci se mění. Nynější osazenstvo, umělecky vedené Dorou Viceníkovou a s kmenovým režisérem Janem Mikuláškem, připravilo předposlední premiéru své třetí sezóny v domě na Anenském náměstí.

Sled provázaných scén nazvalo Posedlost. Tedy další jednoslovně nazvaná inscenace – například po Bábách, Anamnéze, po Hamletech a Požitkářích. K nim má Posedlost tematicky i kompozičně ze zmíněných titulů asi nejblíž; i když jistá jednostrunnost je v repertoáru současného Zábradlí jako celku zaslechnutelná.

Tématem Posedlosti je láska, její pouta nádherná, ale především drtivá, ona posedlost vlastnit toho druhého, mít ho, a pak tu vazbu zpochybnit, případně přeseknout. Někdy ono téma z Posedlosti vystupuje explicitně, ale v několika scénách je přítomno natolik organicky, že si divák ty scény v sobě odnese i za hranice Anenského náměstí.“

Recenzi Posedlosti přinese web ČT24 tento týden.