Slovinský komik si utahuje z Putina a papeže Františka

Světoví lídři se pochopitelně často stávají terčem komiků. Ruského prezidenta Vladimira Putina v novém videu paroduje herec slovinského Národního divadla Klemen Slakonja. Postupně chce natočit řadu satirických videí o vůdčích osobnostech světa. V minulosti svůj vtip zaměřil na papeže Františka nebo filozofa Slavoje Žižka.

Video Události v kultuře
video

Komik si utahuje z Putina a Františka

Ruský prezident Vladimir Putin v parodickém videu umí prostě všechno: jezdit na koni, porážet šachové mistry, uspořádat zimní olympiádu v tropickém vedru nebo uklidnit tygra. Satirických scének na šéfa Kremlu už vzniklo hodně, ale ta nejnovější od herce slovinského Národního divadla a komika Klemena Slakonji je ale podle mnohých nejlepší.

Druhý tábor však nadšení z internetové satiry nesdílí, podle kritiků jde o lacinou zábavu. Třicetiletý Slovinec tvrdí, že nechce pobuřovat ani vytvářet propasti, ale naopak bavit a spojovat. „Nechci, aby se lidé kvůli tomu videu hádali. Chci propojovat. Chci, aby se video líbilo jak těm, kteří mají rádi zobrazovanou osobu, tak těm, kteří ji nesnášejí,“ říká komik.

Svá slova stvrzuje také předchozími počiny. Video s názvem „Moderní papež“ si utahuje z nejvyššího představitele římskokatolické církve papeže Františka. Na dalším videu „Perverzní tanec“ zpívá a tančí populární slovinský filozof a kulturní teoretik Slavoj Žižek.

A v imitaci chce pokračovat. Dalším cílem slovinského komika se má stát americký prezidentský kandidát Donald Trump a po něm evropská politická špička, německá kancléřka Angela Merkelová.