Mumford & Sons předskočí sami sobě na ČT art

Anglická folkrocková kapela Mumford & Sons se po třech letech vrací do Česka. Po vyprodaném koncertě v pražské Lucerně si v květnu vyzkouší O2 arenu. Rostoucí těšení fanoušků podpoří Česká televize, která v pátek večer odvysílá slavný koncert v Red Rocks z roku 2013. Mumfordi pomyslně předskočí sami sobě od 20:20 na ČT art.

Původ kapely by posluchači možná tipovali někam do západní Virginie. Jenže pochází ze západního Londýna. Existuje osm let. Hned prvním rokem existence si Mumforda a jeho kumpány vybrali dramaturgové festivalu v Glastonbury. Už debutové album Sigh No More z roku 2009 dosáhlo na Brit Award a vysoko se vyšplhalo v britském i americkém žebříčku.

Druhá deska Babel se stala nejrychleji prodávanou za rok 2012 na ostrovech a v USA získala cenu Grammy. Kapela, která hraje folkrock nebo bluegrass, se stala hvězdnou i mimo specializované stanice. Energickému zvuku pomohly elektrické kytary a syntezátory.

Na jaře 2015 kapela vydala zatím poslední album Wilder Mind a vydala se na světové turné. Kromě koncertů v Austrálii, domovské Anglii, jižní Africe nebo Brazílii Mumford & Sons zahrají také v České republice.

Své novinkové album i hity z minulých desek přijedou Marcus Mumford, Winston Marshall, Ben Lovett a Ted Dwane do Prahy představit již 20. května. Skupina v Česku nebude poprvé, před třemi lety kapela vyprodala Velkou Lucernu. Stejně jako po celém světě si tehdy české fanoušky získala civilností a muzikantskou hravostí.

Mumford & Sons dělají pozitivní hudbu. Nakažlivou, živočišnou, hranou od srdce. Sestřih ze dvou beznadějně vyprodaných koncertů v Red Rocks Amfiteátru v Coloradu, který odvysílá kulturní kanál České televize, může fanouškům usnadnit čekání. A nabudit veliká očekávání.