Zemřel George Gaynes, šéf Policejní akademie

Filmová Policejní akademie přišla o svého velitele. V 98 letech zemřel herec a zpěvák George Gaynes. Americký komik začínal v muzikálech, proslavila ho ale právě role potrhlého policejního šéfa Lassarda. Bavil také jako nápadník Tootsie.

Video Události v kultuře
video

Zemřel George Gaynes

Jeho nejslavnější role dobrosrdečného ale zcela neschopného náčelníka školy policistů potkala Gaynese ve věku, kdy herci pomalu začínají myslet na důchod. Do žánru bláznivé komedie se namočil v šestasedmdesáti letech.

Od opery k lékaři

Komisařem se stal v sedmi filmových a jednom seriálovém pokračování. Není divu, že Lassard zcela zastínil jeho předešlou kariéru. Před a po druhé světové válce se živil jako operní a muzikálový pěvěc. Světový konflikt prožil jako námořník. Po divadle zažil hojná léta v televizních seriálech různé kvality. Nejčastější hrál lékaře.

Průsečíkem typů, do nichž ho režiséři obsazovali, se stal herec hrající lékaře v nekonečné televizní soap opeře – v komedii Sydneyho Pollacka Tootsie, v níž se neúspěšný herec Dustin Hoffman snaží prorazit jako herečka.