Spectaculare nasytí všechny lidské smysly. Zahraje Melanie de Biasio či Emika

To nejaktuálnější ze současné světové elektronické, ambientní, experimentální, vážné i jazzové hudby lze až do 12. února najít v několik pražských klubech. Středeční vernisáží výstavy Spectaculare Art Show: Otisk hudby v The Chemistry Gallery a čtvrtečním koncertem přední belgické jazzové osobnosti Melanie de Biasio v Paláci Akropolis začne třetí ročník Festivalu Spectaculare.

Video Události v kultuře
video

Festival Spectaculare v plném proudu

Na zájemce čeká sedm koncertních večerů doplněných o videoprojekce, představení tance s živou hudbou, workshopy s umělci, projekce filmů nebo výstavy. Kromě Paláce Akropolis se do události zapojí Cross Club, The Chemistry Gallery, Jazz Dock, dále kina Bio Oko a Světozor či výstavní prostory v Klementinu.

V rámci třetího ročníku vystoupí např. kultovní německý producent Arovane, anglická zpěvačka s českými kořeny Emika, nebo klavírista, skladatel, držitel ceny Emmy a autor hudby k televizním seriálům Sherlock či Jekyll and Hyde Michael Price. Své síly v jeden večer spojí italská post-rocková legenda port-royal, electro-popová britská dvojice Vittoria Fleet a jednočlenný francouzský projekt Ocoeur elektronického hudebníka a grafického designéra Francka Zaragozy. 

Výsledek vzájemné spolupráce představí drum'n'bassový inovátor Frederic Robinson a klávesista Kordz. Diváci také uvidí umělce spojené se zásadním labelem pro experimentální hudbu Erased Tapes, proslulého japonského vibrafonistu Masayoshi Fujitu a britského elektronického hudebníka Rival Consoles. Prostor na festivalu dostanou také snivý britský písničkář Will Samson či rakouský virtuóz na perkusivní nástroj hang a spolupracovník Björk Manu Delago. Ze sousedního Slovenska dorazí talentovaní inovátoři současné klubové hudby FVLCRM, Stroon či KeOSz.