Fidlovačka aneb žádná rvačka. Nový šéf přichází, Balzerová zůstává

Pražské Divadlo Na Fidlovačce má nového ředitele. Od 6. ledna scénu povede podnikatel Jan Koťátko, jeden z mecenášů, kteří Fidlovačku podpořili, když v minulém roce nedostala grant od magistrátu. V souboru zůstává i dosavadní ředitelka, herečka Eliška Balzerová.

Eliška Balzerová
Zdroj: ČTK Autor: Veronika Šimková

Poté, co Fidlovačka nezískala finanční grant na provoz, oznámila na jaře 2015 Eliška Balzerová, že v divadle, jež pomáhala v polovině 90. let obnovit, jako ředitelka končí. Otazník visel i nad dalším fungováním scény. Chybějící finance se ale podařilo získat ze soukromé sféry. 

Jedním z hlavních mecenášů se stal podnikatel Jan Koťátko, od ledna tohoto roku je také novým ředitelem. „Nadále budete mít možnost spatřovat na našich jevištích své oblíbené herce v čele s Eliškou Balzerovou. Je a zůstává tváří Fidlovačky, nadále bude mít hlavní slovo v rozhodování o repertoáru a o další činnosti divadla,“ ujistil diváky na stránkách divadla.

Během roku by Fidlovačka mohla připravit až šest nových premiér a oslavit výročí 95 let od prvního otevření. 

Video Zprávy ve 12
video

Divadlo Na Fidlovačce má nového ředitele

Nově ustavená magistrátní komise koncem roku navrhla Fidlovačce udělit roční grant ve výši pěti milionů, vedení nuselské scény žádalo o 14 milionů. Návrh schválil magistrátní výbor pro kulturu. Konečné slovo bude mít v lednu nebo únoru rada a poté zastupitelstvo.