Rokoko prožilo 100 let ve 100 minutách

Divadlo Rokoko existuje rovných sto let. V sobotu odpoledne a večer si své nejslavnější chvíle připomnělo díky představení 100 let ve 100 minutách. Scéna, která je součástí Městských divadel pražských, se zpočátku profilovala hlavně hudebním programem.

Divadlo Rokoko oslavuje
Zdroj: ČTK/Doležal Michal

Herci Městských divadel pražských se vydali proti proudu času a připomněli historii této scény. Pomohl jim v tom sestřih filmových dokumentů, divadelních záznamů a také hosté, například Karel Štědrý, Eva Pilarová a Václav Neckář, kteří tu vystupovali v 60. letech.

Pestré pásmo končilo u Karla Hašlera jakožto prvního ředitele Rokoka v roce 1915. Čestným hostem byla Soňa Červená, dcera spoluzakladatele kabaretní tradice v tomto prostoru Jiřího Červeného. Byl výraznou osobností kabaretu Červená sedma a v Rokoku hrál.

Video Události
video

Divadlo Rokoko existuje sto let

Divadelní pásmo zahájil hit Boba Dylana na český text Zdeňka Rytíře Časy se mění, které právě tady proslavilo v 60. letech trio Golden Kids. Je jako dělaný pro toto divadlo, které snad zažilo víc režimů než ředitelů, zaznělo z jeviště. Evu Pilarovou při známých duetech doprovodil hned oktet kudrnatých Waldemarů.

Městská divadla pražská, která v Rokoku působí, k jubileu připravila soutěže, slevové akce nebo výstavu archivních fotografií. Marta Kubišová již na konci října pokřtila unikátní publikaci, která mapuje umělecké aktivity této scény od počátků až po současnost.