Zlatá stuha zdobí nejlepší dětské knihy za poslední roky

Poštovní muzeum v Praze připravilo výstavu pro návštěvníky všeho věku. Představí nejlepší dětské knihy, které vznikly v posledních pěti letech a které získaly prestižní ocenění Zlatá stuha. Návštěvníci se mohou do knížek i začíst, na místě jsou připraveny útulné čtenářské koutky i doprovodný program, výtvarné dílny nebo autorská čtení.

Video Studio 6
video

Zlatá stuha zdobí nejlepší dětské knihy

Poslední Zlaté stuhy letos v květnu získali mimo jiné básník Jiří Žáček a sochař a kreslíř Stanislav Kolíbal. Cenu za nakladatelský počin si odnesl Baobab za knihu přibližující život a dílo Miroslava Šaška s texty Martina Salisburyho, Olgy Černé a Pavla Ryšky. Zlatou stuhu jako prestižní ocenění knih pro děti a mládež za rok 2015 dostalo 12 titulů.

Výroční cena Zlatá stuha existuje už více než 20 let a představuje jedinou cenu v ČR zaměřenou výhradně na dětskou literaturu. Vyhlašuje ji Česká sekce IBBY (International Board on Books for Young People, Mezinárodní sdružení pro dětskou knihu). Cena chce být garantem kvality dětských knih a sloužit jako doporučení rodičům i učitelům.

Expozice nejlepších knih za posledních pět let je k vidění v Poštovním muzeu (Nové mlýny 2, Praha 1). Výstava potrvá do 20. března.