Když party girl nazuje holiny aneb zhýčkaná Zlatá mládež v realitě

Život lidí na jatkách, v Chanově nebo v domově důchodců versus nablýskané večírky, vířivky a luxusní doplňky. Česká televize představuje docu-reality, v níž si pět zástupců současné pražské zlaté mládeže vyzkouší realitu ostatních Čechů živících se těžkou manuální prací nebo přebývajících v těžkých životních podmínkách. Zkorigují své předsudky a zhýčkané chování? První díl diváci uvidí ve středu 18. listopadu na ČT1 ve 21:25.

Zlatá mládež, 2015, Režie: Richard Komárek

Zdroj: ČT

Všichni mají společný cíl: úspěch. Každý k němu zvolil jinou cestu. Excentrický Renato má sny o showbusinessu, Michal studuje práva, Yeni si vydělává jako modelka, Jiří se věnuje filmu a Nicoleta zase studuje soukromou vysokou školu. Pětice zvyklá na určitý životní styl před kamerami okusí, jaký může být život za hranicemi Prahy.

Holiny, vidle, kuráž a invalidní vozík 

V zahraničí se už podobné formáty vyskytly. Třeba Britové nebo mladí Novozélanďané se vydali do zemí třetího světa, aby viděli, co obnáší globalizovaná ekonomika. Čeští aktéři tak daleko nemuseli. „I tady totiž existují skupiny obyvatel, jejichž životní zkušenost a mnohdy bohužel i životní možnosti jsou tak odlišné, že to vypadá, jako bychom obývali naprosto odlišné planety,“ říká kreativní producentka série Kamila Zlatušková.

Každý díl tak diváka zanese do určitého prostředí. Zlatá mládež se ocitne na jatkách u Pardubic, vyzkouší si život v romském ghettu Chanov, zakusí armádní výcvik i zemědělský život v rumunském Banátu a nahlédne do života seniorů v domově důchodců. V mnohých těchto místech vzniknou konflikty, když mladí účastníci se svými názory či předsudky narazí.

„Díky životu v Praze se nikdy neocitnou v situaci, ve které musí vzít práci, která jim nevoní. Nesamozřejmá věc kdekoliv jinde v ČR. To, co z nich ale skutečně dělá zlatou mládež, je fakt, že si tuhle tu svou zlatou životní výhodu neuvědomují,“ popsala podstatu problémů Zlatušková.

Video Studio ČT24
video

Zlatá mládež na ČT

Zlatá mládež na ČT

O projektu - Zlatá mládež