Dětské divadelní dobrodružství: Na ostrově Štvanice porostou housle

Co se stane, když maminka odejde do kina a děti zůstanou samy doma s kocourem, který miluje hudbu? Odpoví dobrodružná hudební inscenace z poezie pro děti s názvem Ostrov, kde rostou housle. Hra, jejíž premiéra se uskuteční 6. listopadu ve VILE Štvanice, bude pro děti od šesti let, a nejen pro ně, potěší diváka každého věku. „Každé dítě umí najít velké dobrodružství ve zdánlivě obyčejném světě a každý dospělý touží nakouknout dítěti do hlavy a zjistit, co se v ní vlastně odehrává,“ řekl režisér Ivo Kristián Kubák.

Autorskou inscenaci provází hudba a písně Marka Doubravy a hravá scénografie Mikoláše Ziky a Natálie Rajnišové. „Scénář vznikal kolektivně. Každý přispěl oblíbenou básní, zážitkem z dětství, vzpomínkou na vlastní dětské hry a úniky z reality, a tak vznikl příběh o dobrodružném putování dvou sourozenců, kteří se ale ve skutečnosti ocitli jen na chvíli doma sami,“ popisuje vznik této inscenace dramaturgyně Marie Nováková.

Na Ostrově Štvanice porostou housle
Zdroj: Vila Štvanice

Tvůrci inscenace pracují s živou hudbou, zpěvem, voicebandem, zvuky, ruchy a objektovým divadlem. Obyčejné předměty se v opuštěném bytě stávají aktéry dobrodružství. Lahev šampaňského může být velrybou, prachovka papouškem a peřina sněhovou vánicí. Básně Jiřího Dědečka, Christiana Morgensterna, Jamese Krüsse, Aloise Mikulky a dalších otevírají divákům nové, fantazijní světy.

Na Ostrově Štvanice porostou housle
Zdroj: Vila Štvanice

Premiéra hry souboru Tygr v tísni se uskuteční 6. listopadu ve VILE Štvanice a další repríza se bude konat 14. listopadu v rámci festivalu VILOmeniny tamtéž. V hlavních rolích se představí Kateřina Císařová, Bára Purmová, Martin Bohadlo, Matěj Nechvátal a Karel Polanský.