Rodinný film uspěl na tokijském festivalu

Na 28. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Tokiu (Tokyo International Film Festival - 22. až 31. října) získal Rodinný film Cenu za nejlepší umělecký přínos (Award for Best Artistic Contribution). Tokijský festival je největší mezinárodní přehlídka v Japonsku uznávaná Mezinárodní federací filmových producentů FIAPT.

Rodinný film (2015, režie: Olmo Omerzu)
Zdroj: Ostrava Kamera Oko

Dvacet soutěžních snímků posuzovala šestičlenná porota vedená režisérem Bryanem Singerem. Režiséra filmu Olmo Omerzu ocenila jako velkou naději české kinematografie.

„Na úspěch Rodinného filmu jsme hodně pyšní“, řekl na tiskové konferenci v Tokiu producent filmu Jiří Konečný (Endorfilm) a připomněl, „že poslední český film, promítaný na zdejším festivalu, byl Kolja v roce 1996“.

Rodinný film je mezinárodní koprodukce České republiky, Německa, Slovinska, Francie a Slovenska. S Endorfilmem na snímku spolupracovala Česká televize.

Snímek s Karlem Rodenem, Vandou Hybnerovou, Jenovéfou Bokovou, Eliškou Křenkovou a dětským představitelem Danielem Kadlecem už zaujal diváky na MFF v San Sebastianu.