Zemřela spisovatelka ženských románů Jackie Collinsová

Ve věku 77 let zemřela v sobotu na rakovinu prsu americká spisovatelka britského původu Jackie Collinsová, autorka ženských románů. Vydala řadu bestellerů, kterých se na celém světě prodalo přes 500 milionů výtisků. Mluvčí spisovatelky Melody Korenbrotová uvedla, že Collinsová zemřela ve Spojených státech, v Los Angeles.

Jackie Collinsová
Zdroj: ČTK/ABACA Autor: Bucci Vince

Při psaní svých románů se Collinsová inspirovala především životem hereckých hvězd a hollywoodské společenské smetánky. Celkem napsala 32 bestsellerů, které byly přeloženy do 40 jazyků včetně češtiny. Prodalo se jich přes 500 milionů kusů. Podle osmi z nich byly natočeny filmy či televizní seriály.

„Sex je hybná síla světa a psát o něm není nic neobvyklého,“ řekla Collinsová před několika lety v rozhovoru s americkými novináři. Vztahům mezi muži a ženami byla věnována už její první kniha Svět je plný ženatých mužů, která vyšla v polovině 60. let. V Austrálii byl dokonce tento skandální bestseller zakázán. Další knihou byla novela Svět je plný rozvedených žen.

Spisovatelka Jackie Collinsová a její sestra, herečka Joan Collinsová
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Agostini Evan

Nejslavnějším dílem Collinsové je kniha Hollywoodské ženy z roku 1983, které se prodalo 15 milionů výtisků. Vyšla právě v době, kdy se starší sestra spisovatelky Joan Collinsová hřála na výsluní hollywoodské slávy za roli záporné magnátky Alexis v televizním seriálu Dynastie.

Producent tohoto seriálu Aaron Spelling pak stál za televizním seriálem natočeným podle Hollywoodských žen Jackie Collinsové. Z té se stala světová celebrita, která se podle médií chovala spíš jako filmová hvězda než jako spisovatelka.

„Prožila krásný, plnohodnotný život, obdivována rodinou, přáteli a miliony čtenářů, které bavila víc než čtyři desetiletí. Byla skutečnou inspirací a tvořivou silou a bude žít dál ve svých postavách," napsala ve smutečním oznámení rodina spisovatelky.