Španělsko a Ostrava se potkaly v pěvkyni Martě Infante

Skladby italského a španělského baroka představila v Ostravě španělská mezzosopranistka Marta Infante. Do města, kde před dvaceti lety studovala, se vrátila na pozvání Svatováclavského hudebního festivalu.

Video Události v kultuře
video

Marta Infante koncertovala v Ostravě

Program na koncert připravovala se svým španělským kolegou, harfenistou Manuelem Vilasem. „Zpíváme mimo jiné italské kantáty, které našel v Benátkách v knihovně, nejspíš je zatím nikdo nedělal,“ prozradila Marta Infante.  

Jejich program barokní hudby zazněl 8. a 9. září ve dvou ostravských kostelech. Svatováclavský hudební festival pokračuje ale až téměř do konce měsíce. Vedle velkých oratorií a mší nabízí i menší a originální projekty.

Například v kostele svatého Václava bude pražský orchestr Berg hudebně doprovázet francouzský němý film Utrpení Panny orleánské, jeden z nejzásadnějších titulů světové kinematografie z roku 1928. Dnes vystoupí jeden z nejlepších orchestrů interpretující barokní hudbu - Collegium 1704 - s Bachovou Mší h moll, která souboru letos zajistila i pozvání na prestižní Salzburger Festspiele.