Noční kratochvíli si dopřejí hrady, zámky i Tugendhat

Osm desítek památek se rozhodlo poslední srpnovou sobotu ponocovat. Netradiční program a atmosféru po setmění dovolí návštěvníkům zažít pošesté. Hlavním dějištěm letošní Hradozámecké noci bude zámek Kratochvíle, poprvé se do projektu zapojují také slavné brněnské vily.

Zámek Kratochvíle
Zdroj: ČTK Autor: Martin Hurin

Kratochvíle se přenese do období renesance. Slibuje zážitek osvětlený tisíce svíčkami, ohňovou show a ohňostrojem v prostorách zámku i v zahradě. Speciálně pro akci byl připraven parfém, který by měl být v zámeckých komnatách cítit ještě dlouho po skončení Hradozámecké noci.

 Do ponocování se zapojují památky ve správě státu, měst i dalších vlastníků. Navzdory názvu  akce nebudou přístupné jen hrady a zámky. Poprvé se zájemcův otevřou také čtyři slavné brněnské vily - Jurkovičova, Löw-Beer, Stiassni a i Tugendhat. V zapojených objektech jsou připraveny komentované prohlídky, koncerty, promítání a další program.

Interiér vily Tugendhat
Zdroj: ČTK
Autor: Igor Šefr

Například zámek Náměšť zve na opulentní hostinu, hrad Roštejn připravil prohlídky, jejichž tématem je kostnický koncil, Kunětická hora se promění v sídlo čaroděje druhé kategorie Rumburaka. Pražané se budou moci podívat do Valdštejnského paláce, tedy sídla Senátu, Chvalského zámku a taky do zahrad pod Pražským hradem. Kompletní program najdou zájemci na stránkách Hradozámecké noci.