Z Raymonda je Rudy. Ale i v české verzi ho má každý rád

Ohleduplný manžel, obětavá manželka, tři děti a všudypřítomná tchyně. Základ rodiny z nového sitcomu Rudyho má každý rád, který začne Česká televize uvádět poslední srpnový den na Jedničce. Nový dvanáctidílný seriál je adaptací americké situační komedie Everybody Loves Raymond.

Video Události v kultuře
video

Rudyho má každý rád na ČT

Scénář je stejný, mění se jen reálie - díkůvzdání nahradí Vánoce a krocana kapr. Změnilo se pochopitelně i obsazení - sportovního redaktora Rudyho si zahrál Saša Rašilov, jeho manželku, ženu v domácnosti, Jitka Schneiderová. Před kamerou se opět sešli patnáct let po natáčení komedie Samotáři.

Přestože o humor jde až v první řadě, natáčení přiliš velká legrace nebyla. Vše bylo připraveno do posledního detailu, téměř bez prostoru pro improvizaci. Na průběh adaptace dohlíželi tvůrci originální verze, která se vysílala deset let a získala třináckrát televizní cenu Emmy. Český štáb i herci si museli zvykat na americké metody filmování, diváci zase budou muset přijmout umělý smích. „Zahraniční seriály se smíchy se sledujou a jsou úspěšné, tak snad nám to nebudou mít za zlé,“ doufá Rašilov. 

Video Trailer - Rudyho má každý rád
video

Upoutávka: Rudyho má každý rád

Hlavní představitele doplňuje Eva Holubová coby tchyně Marie, její manžel František v podání Oldřicha Navrátila a David Novotný jako bratr Robert.