Vrazi lákají do Labyrintu. Číhá na ně ale Langmajer

Polonahý politik nabodnutý na kůlu a prošpikovaný mečem. Takový je první případ vyšetřovacího týmu nového seriálu České televize Labyrint. Sedm dílů režíroval Jiří Strach podle scénáře Petra Hudského. V roli vyšetřovatelů se představí Jiří Langmajer, Pavel Batěk nebo Stanislav Majer každé pondělí od 31. srpna ve 20 hodin.

Labyrint, 2015, Režie: Jiří Strach

Zdroj: ČT

První díl začíná zostra. Nález těla krajského politika Karase, kterého vrah zabil v duchu středověkých mučicích praktik a tělo pečlivě naaranžoval v podivné scéně, rozpoutá policejní honbu za sadistickým pachatelem. Ten staví vyšetřovacímu týmu do cesty složitou sérii vražd, které svojí krutou obřadností otřásají místním regionem i samotnými kriminalisty. Kořeny složitého případu sahají až k vraždě mladé dívky ze Slovenska, která zemřela podobně záhadným způsobem jako Karas.

Případu se ujímá tým s dvojicí zdánlivě nesourodých vyšetřovatelů. Jsou jimi kriminalista Michal Remeš (Jiří Langmajer), negativně ovlivněný ne příliš stabilním soukromým životem, a Tamara Hrónská (Zuzana Kanócz), policistka z Bratislavy trpící absencí schopnosti komunikovat se svým okolím bez předpojatosti a předsudků. Na konci sérií vražd, loupeží a naaranžovaných nehod najdou policisté cestu na konec „labyrintu“ a uvěří naději na dopadení pachatele.

„Baví mě historie, baví mě přemýšlet o věcech, kterých se nemůžeme dotknout. Žánr detektivního thrilleru oboje skvěle spojuje a přibližuje divákům tak, aby rozuměli. Myslím, že se jedná o opomíjený filmový tvar. Pořád se domníváme, že to v Česku neumíme. Baví mě vstupovat do riskantních vod, baví mě dokazovat, že i v takovém žánru dokážeme být silní a že se divák nebude stydět trapností,“ upřesnil režisér.

„Scénář Labyrintu mě zaujal opravdu promyšleným zločinem, v jehož labyrintu indicií se detektivové, čtenář, a věřím, že i divák, neustále ztrácí a zase nachází,“ uvedl Pavel Batěk, který v seriálu ztvární policistu.