Seriálový Dexter má v ústech Pachuť pomsty

Sériový vrah Dexter sice už zmizel z obrazovek, jeho představitel Michael C. Hall se však vrací v thrilleru Pachuť pomsty. Snímek o pomstě se do českých kin nedostal, fanoušci populárního herce však mají možnost zhlédnout film na DVD, které v tuzemsku vychází.

Jestli se dokáže Michael C. Hall vymanit ze škatulky seriálového Dextera, je otázkou, kterou si kladou statisíce seriálových fanoušků. Napovědět by mohl jeho zatím nejnovější film Pachuť pomsty (v originále Cold in July). Film je adaptací stejnojmenné knihy Joe R. Lansdalea, kterou do filmové podoby zpracovali Jim Mickle a Nick Damici. První z dvojice, Jim Mickle, také usedl do režisérského křesla. Hallova protihráče ve filmu ztvárňuje Sam Shepard (Černý jestřáb sestřelen), ve vedlejší roli se představí Don Johnson (Nespoutaný Django).

Podivné zvuky, které se jedné vlahé texaské noci v roce 1989 rozléhaly domem, způsobily, že Richard Dane (Michael C. Hall) vypálil do hlavy bezohledného zloděje Freddyho několik nábojů. Přestože ho za jeho čin místní oslavují, Richard se brzy musí bát o bezpečí vlastní rodiny, protože se ve městě objevuje Freddyho otec, bývalý trestanec, Ben (Sam Shepard), který touží po pomstě. Nic v poklidném městečku najednou není, jak se na první pohled zdá. Richard se nedobrovolně ocitá v temném světě plném korupce a násilí, ve kterém se bude muset postavit těm nejnepravděpodobnějším protivníkům.