Brněnský balet experimentuje. Lítat budou peříčka i spreje

V brněnském Národním divadle se večer rozdají ceny DIVA pro nejúspěšnější umělce a inscenace minulého roku. Letošní předávání bude pod taktovkou baletního souboru, který si přichystal ochutnávku z chystané premiéry Black and White i netradiční spojení baletu a graffiti. Heslo pro celou kampaň zní: Konec předsudků.
Video Národní divadlo Brno experimentuje s baletem
video

Národní divadlo Brno experimentuje s baletem

Večerním představením Ballet Graffiti Národní divadlo Brno ukáže, že se nebojí experimentovat. Tentokrát spojilo balet s uměním z ulice. Spokojení jsou i aktéři ateliéru Malujeme jinak. „Je to něco, co tady ještě nikdy nebylo - pokud můžu mluvit za graffiti komunitu - že by se graffiti dostalo až tak daleko jako do Mahenova divadla,“ pochvalují si umělci.

Spojovat klasiku a modernu zkusil balet už na podzim, kdy vznikl klip s pomyslným soubojem baletky a tanečnice twerku. Kromě baletu se tedy dostane také na jiné styly. „K vidění tak bude folklór, latinskoamerické tance, flamenco, street dance, step i twerk. Živě bude moci poprvé zhlédnout propagační videoprojekt Balet a Twerk,“ slibuje divadlo.

Kormě Ballet Graffiti uvede Brno v premiéře úryvek z chystané premiéry Black and White. „Snažíme se divákovi nabídnout novou formou zpracovaný klasický balet. Bude moci vidět Labutí jezero 21. století s jiným náhledem na celé Labutí jezero,“ láká umělecký šéf baletu Mário Radačovský. 

DIVA…

Mahenovo divadlo… je tradiční slavnostní galavečer, na němž budou vyhlášeny výsledky ankety o nejúspěšnější umělkyně, umělce a inscenace v roce 2014. Výsledky mají na svědomí diváci, kteří měli možnost hlasovat v anketě - boxy na její vyplnění byly umístěny ve vestibulech scén Národního divadla Brno: v Janáčkově divadlě, Mahenově divadlě a v divadle Reduta.