Woo Hoo! Blur se po 12 letech vybičovali k desce

Dvanáct let trvalo, než se britská poprocková kapela Blur odhodlala k nové desce. Novinku s názvem The Magic Whip - Kouzelný bič - vydá na konci dubna a skladby z něj pak v červnu představí na koncertě v londýnském Hyde Parku.

Blur byli v 90. letech považováni vedle formace Oasis za jedny z hlavních představitelů britpopu. Poslední studiové album Think Tank jim vyšlo v roce 2003, během nahrávání od kapely odešel kytarista Graham Coxon a krátce po vydání se kapela rozpadla úplně - ale po pětileté pauze se zase dala dohromady.

The Magic Whip je první deskou po „sjednocení“, na trh s ní Blur půjdou letos 27. dubna. Nahrána bylo částečně v Hongkongu a inspirováno politickými nepokoji v tomto čínském městě i výletem do Severní Koreje. Jedna z písní se dokonce jmenuje Pchojngjang. Asijská inspirace je znát i v singlu Go Out.

Skupina v původním složení - Damon Albarn, Graham Coxon, Dave Rowntree a Alex James - novou desku sice vydává po více než deseti letech, na koncertních pódiích ji ale fanoušci slyšet mohli. Mimo jiné při závěrečném ceremoniálu Letních olympijských her v Londýně. 20. června zahraje z Kouzelného biče na akci British Summer Time v londýnském Hyde Parku.