Původní česká reality show v novém: Kopta zpívá s celou rodinou

Brno - První a zároveň původní česká talentová reality show, pořad Zpívá celá rodina, zažívá návrat na televizní obrazovku. Historicky úspěšnou soutěž spojenou s televizní zábavou sedmdesátých let připomněla Česká televize novým dílem v rámci retro návratů už předloni, během oslav svého šedesátého výročí. Pro výrazně pozitivní diváckou reakci vznikla nová série, jejíž první díl uvede ČT1 dnes ve 20 hodin. Pořadem provede Václav Kopta.
Video Upoutávka: Zpívá celá rodina
video

Upoutávka: Zpívá celá rodina

Upoutávka: Zpívá celá rodina

Václav Kopta: Nechceme vytvářet nové hvězdy

Námět pořadu Zpívá celá rodina vznikl před více než čtyřmi desítkami let v brněnském studiu Československé televize. Na obrazovce se tak tehdy objevila svého druhu první talentová reality show u nás. „Rádi na tuto tradici navazujeme, jakkoli jsme samozřejmě celý pořad zaktualizovali a pojali jej moderně. Už předloni se ukázalo, že diváci české původní formáty vítají. V době, kdy se jeden dva modely pěveckých soutěží šíří po celém světě, je návrat k něčemu jedinečnému, byť silně historickému, osvěžující,“ řekl kreativní producent ČT David Ziegelbauer.

„Stejně jako celá Česká televize je dnes pevně ukotvená ve dvacátém prvním století, ani pořad Zpívá celá rodina není možné pojmout jako čisté retro. Současně by se ale měl výrazně lišit od všech probíhajících talentových show na jiných televizích. Jeho cílem není zásobovat hudební vydavatelství novými talenty. Zpívá celá rodina totiž není pouze o míře talentu. Jde tu také o odvahu a spolupráci mezi generacemi. A o to, jak daleko až může rodina v soutěži dojít, když se její hlasy spojí,“ doplňuje moderátor večera Václav Kopta. 

„Jsem z generace, která pamatuje původní řadu s Vladimírem Dvořákem. Tehdy to patřilo k nejsledovanějším pořadům, ke kterým usedala doslova celá rodina. Hezké na tom bylo, že se v každé rodině našel nějaký vtipný dědeček či geniální dítě, které na sebe strhlo pozornost diváků. A všichni si dobře pamatují vstup do showbyznysu Báry Basikové s písničkou Markétka,“ dodává Kopta.  

Pěvecká soutěž, v níž se v každém dílu utkají tři rodiny, má jednoduchá pravidla. Zazpívají zástupci tří generací a nezáleží na tom, zda jsou v týmu děti, rodiče a prarodiče nebo tchyně se snachou či sestřenicí a vnoučetem. Písničky si soutěžící vybírají sami. Dramaturgie pořadu pouze dohlíží na to, aby se neopakovaly. Jedinou podmínkou je, aby všichni zpěváci, kteří v pořadu zazpívají za doprovodu živé kapely, byli amatéři. Každý z rodinných týmů pak bude mít svého patrona z řad profesionálních zpěváků.