Tata Bojs vyrazili na turné po Česku

Brno/Praha - Kapela Tata Bojs dnes v Brně koncertem se speciální světelnou show a novou scénou zahajuje turné s novým albem Kluci kde ste? Na koncertech zahraje nové písně i staré hity, ze kterých nově zaranžovala skladby Tělesná a Mouchy. Kapela, která letos oslavila 19 let své existence, zavítá také Olomouce, Strakonic, Prahy, Ostravy, Českých Budějovic, Havlíčkova Brodu a Karlových Varů.

Návrhy scény vytvořil bubeník, zpěvák i výtvarník kapely Milan Cais. Pódiu prý bude dominovat velkoplošná projekce s výtvarným doprovodem. Scéna se bude podle hudby živě proměňovat.

V ostatních městech vystoupí Tata Bojs se stejným programem, ale v komornější atmosféře. Podle pořadatelů bude kapela v příštím roce spolupracovat s korejsko-americkým tělesem Ahn Trio a bude se věnovat „akustičtější“ hudbě.

Desku Kluci kde ste? pokřtila skupina letos v dubnu v pražském Paláci Akropolis. Kromě zakládajících členů kapely Caise a baskytaristy Mardoši nyní Tata Bojs tvoří kytarista Vladimír Bár a Dušan Neuwerth, který je podepsán pod zvukovou podobou nového alba. Sestavu doplnil klávesista Jiří Hradil. Autory hudby jsou všichni členové kapely, texty napsali Cais s Mardošou.

Tata Bojs založili Cais s Mardošou již jako děti na základní škole, a skupina tak letos oslavila 19 let existence. Vydala řadu alb, mimo jiné Ukončete nás…!, Futuretro či Biorytmy. Za předposlední Nanoalbum obdržela čtyři ocenění Anděl od Akademie populární hudby za rok 2004 včetně titulu Skupina roku.

Milan Cais a Mardoša, členové skupiny Tata Bojs, ve studiu ČT24
Milan Cais a Mardoša, členové skupiny Tata Bojs, ve studiu ČT24