V únoru v Arše vystoupí zpěvačka Jane Birkinová

Praha - V pražském Divadle Archa vystoupí 16. února zpěvačka a herečka Jane Birkinová. Slavná umělkyně britského původu dlouhodobě působící ve Francii se českým posluchačům představí vůbec poprvé. Řekla to Tereza Sobotová z agentury Rachot Production, která koncert pořádá.

Na koncertě zazní skladby ze tří alb nazvaných Arabesque, Rendez-Vous a Fictions, jež Birkinová vydala v předchozích šesti letech.

Nyní jednašedesátiletá Birkinová svou kariéru zahájila v roce 1966 účinkováním ve slavném snímku Zvětšenina loni zesnulého režiséra Michelangela Antonioniho. O dva roky později přesídlila do Francie, kde se při natáčení filmu Slogan seznámila se svým pozdějším manželem, skladatelem, textařem, hercem a režisérem Sergem Gainsbourgem.

V roce 1969 dvojice vydala svůj nejslavnější a kvůli otevřenému sexuálnímu podtextu tehdy velmi kontroverzně přijatý hit Je t'aime, moi non plus. S Gainsbourgem Birkinová žila 12 let; jejich dcera Charlotte Gainsbourgová je rovněž úspěšnou zpěvačkou a herečkou.

Nyní má Birkinová za sebou také spolupráci s řadou hudebníků z různých žánrů, mezi jejími spolupracovníky byli například Bryan Ferry, frontman kapely Placebo Brian Molko, Manu Chao, Yann Tiersen nebo Goran Bregović.