Česká televize uvede velkolepou historickou fresku Řím

Praha - Historické televizní drama z posledních let vlády Julia Caesara Řím, které vzniklo v koprodukci společností BBC, HBO a italské RAI, uvede Česká televize od 8. února vždy v pátek na ČT1 od 22.10 hod. Freska, kterou začalo vysílat HBO v roce 2005, získala od té doby řadu mezinárodních cen.

Příběh začíná roku 52 před Kristem. Čtyři sta let po založení republiky je Řím nejmocnějším městem světa. Kosmopolitní metropole s milionem obyvatel tvoří srdce obrovského impéria. Republika založená na principech sdílené moci a nelítostné individuální soutěživosti nikdy nedovolí jedinému muži získat absolutní moc. Avšak nyní se otřásají samotné základy těchto principů, které jsou podryté korupcí a nesváry. Po osmi letech válčení se dva vojáci Lucius Vorenus a Titus Pullo bezděčně ocitají ve víru událostí, které ovlivní dějiny celého Říma.
 
Láska a zrada, vládci a otroci, muži a jejich ženy, jedinec a společnost, mocní a porobení, na pozadí přeměny jedné společnosti se odrážejí věčná témata lidského pokolení. Seriál je velkolepé historické drama zobrazující období násilné přeměny Římské republiky na Římské císařství. Zemí zmítala občanská válka a rozpad politického uspořádání byl vhodnou příležitostí pro ambiciózní muže i ženy.
 
Diváci České televize uvidí prozatím první řadu, která má dvanáct dílů a mj. v ní hrají K. McKidd, R. Stevenson, J. Purefoy, P. Walkerová, K. Condonová a další. Režie Michael Apted.