Galerie fotografie Louvre otevřela nově pojatý výstavní prostor

Praha - Reprezentativní výběr z tvorby fotografa Tona Stana zahájil cyklus fotografických výstav v nově koncipovaném výstavním prostoru společnosti PPF Art. Galerie fotografie Louvre plánuje věnovat se především české a slovenské fotografii.

Otevření prostoru bylo svěřeno představiteli nové slovenské vlny, za kterého je označován i Tono Stano. Expozice zahrnuje šestatřicet černobílých uměleckých fotografií, především ženských aktů, které vznikly v ateliéru i exteriéru.  
 
„Představujeme fotografie z jeho vrcholného období, což zahrnuje zhruba polovinu 90. let. Především jsou zde zastoupeny fotografie, které má ve sbírce PPF ART,“ komentuje výstavu kurátor Pavel Lagner.
 
Sbírka PPF ARTu obsahuje na tisíc uměleckých fotografií od pětačtyřiceti autorů a tvůrčích skupin od dvacátých let do současnosti. „Myslím, že kdyby ve sbírce české, respektive slovenské fotografie nebyl zastoupen Tono Stano, chyběl by zásadní kamínek do mozaiky. On je jednoznačně významným představitelem klasické umělecké fotografie,“ dodává Lagner.

Výstavní cyklus fotografií během letošního roku dále představí snímky Václava Stratila, Pavla Baňky a Jaroslava Roslera.
Výstava Tono Stana potrvá do 30. března