Nejlepší loňští designéři vystavují

Praha - Vítězové druhého ročníku cen Akademie designu ČR představují své práce na výstavě v Uměleckoprůmyslovém museu. Vítězem cen Czech Grand Design 2007 se počátkem února stalo grafické Studio Najbrt. Zvítězilo i v kategorii Grafický designér roku a na výstavě se představí spolu s vítězi dalších šesti kategorií.

Výstava vítězů potrvá do 24. března a její součástí budou komentované prohlídky, které se uskuteční 11. a 18. března vždy od 17:00.

Ceny Czech Grand Design mají podle svých pořadatelů upozorňovat veřejnost odbornou i laickou na mimořádné osobnosti a činy v daném oboru. O udělení cen rozhoduje Akademie designu ČR, která má přes 50 členů z řad kurátorů, teoretiků a novinářů z oboru.

Ceny se udělují v kategoriích Designér roku, Oděvní designér roku, Grafický designér roku, Fotograf roku, Obchod roku, Výrobce roku a Objev roku. Každoročně také jeden z designérů vstupuje do Síně slávy, za loňský rok tak k jejímu prvnímu obyvateli Stanislavu Lachmanovi přibyl sklářský výtvarník René Roubíček.