Skupina Chinaski ovládla většinu kategorií cen Žebřík 2007

Plzeň - Skupina Chinaski v plzeňském domě kultury Inwest ovládla výsledky výročních hudebních cen Žebřík 2007 Loap Awards, když zvítězila v pěti z 11 hlavních kategorií. Ve čtenářské soutěži časopisu Report si odnesla tradiční sošky výtvarníka Václava Česáka zvané Tančící R za první místo jako skupina roku, za videoklip Zadarmo. Stejná píseň získala nejvíce hlasů i v kategorii Skladba roku a nejvíce hlasů získalo i jejich album 07. Michal Malátný navíc vyhrál i v kategorii zpěváků.

Nejlepším filmem byl podle čtenářů Reportu snímek Vratné lahve. Mezi vítězi byla dále Markéta Irglová, která uspěla jako Objev roku, mezi dýdžeji potřetí za sebou zvítězil DJ Wich. V kategorii DVD roku získala nejvíce hlasů nahrávka Ahoj dědo aneb co na tebe čeká, nás zatím nečeká skupiny Wohnout.

„Nečekal jsem tak drtivé vítězství Chinaski a naopak absenci Tata Bojs nebo Sunshine, kteří by si některou z cen určitě také zasloužili,“ řekl k výsledkům cen šéfredaktor časopisu Jarda Hudec a dodal, že výsledky ankety Žebřík v zásadě odpovídají stavu české hudební scény a zájmu o jednotlivé interprety. Většinu cen získaly zavedené kapely, ale mezi ně se podle něj dokázali vklínit i méně okoukaní umělci jako Markéta Irglová nebo UDG.

„Překvapením je i to, že vítěz uplynulých ročníků mezi zpěváky Dan Bárta se tentokrát nevešel ani mezi tři nejlepší, což je dáno hlavně tím, že loni nevydal žádné album,“ uvedl Hudec.

V show už popáté uváděné režisérem Zdeňkem Suchým byla znovu vyhlášena také kategorie s názvem Průser roku, ve které „uspěl“ Jiří Paroubek, jehož hlas se objevuje v písni Chinaski Slovní pyrotechnika.

Na hlavní scéně se během večera představily například skupiny Vypsaná fixa, Sunshine, Chinaski, DJ Wich a Nironic nebo rapper Marpo. Za největší hvězdu akce Hudec označil zpěváka a trombonistu Ashleyho Slatera ze slavné londýnské kapely 90. let Freak Power, který zahrál největší hity své skupiny za doprovodu Monkey Business.

Mezi jednotlivými vystoupeními bylo uděleno 33 cen v 11 kategoriích. Oceněni byli první tři interpreti či skupiny v každé z kategorií, kterými byly Skupina roku, Album roku, Skladba roku, Videoklip roku, Zpěvák roku, Zpěvačka roku, DJ roku, Objev roku, DVD roku, Film roku a Průser roku.

Žebřík je anketa česko-slovenská, v její domácí části ale lze uvádět i zahraniční umělce dlouhodobě působící v Česku a na Slovensku.