Májový koktejl u českých návrhářek

Praha - Májový koktejl pro všechny příznivce české originální módy chystá 22. května odpoledne šest originálních butiků v centru Prahy. Akci pořádá Czech Fashion Centre (CFC), volné společenství českých návrhářek, jejichž butiky se nacházejí v "magickém trojúhelníku" mezi Josefovem, Staroměstským a Václavským náměstím.

„Chuť podniknout zase něco společně nás vedla k tomu, abychom otevřely dveře našim stálým klientkám i všem ženám se zájmem o českou autorskou módu,“ říkají jednohlasně všechny zúčastněné autorky: Ivana Follová (if…), Hana Havelková (HH), Taťána Kováříková (TATIANA), Martina Nevařilová (Navarila-design), Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková (Timoure et group) a Hana Stocklassová (BOHÉME).

Náplň koktejlu bude tak rozmanitá, jako je dámská móda, kterou jednotlivé značky nabízejí. Návrhářky chystají pro příchozí kromě aktuální kolekce pro jaro a léto 2008 také osvěžující nápoje, luxusní dárky, vizážistku v akci, nabídku modelů od spřátelených návrhářů i slevy pouze pro tento vyjimečný den. Jedinečná je i možnost osobních konzultací s oděvními designérkami, které budou na koktejlu osobně přítomny.

Czech  Fashion Centre (CFC), založené v srpnu 2006, je volné společenství předních českých návrhářek s obchody v centru Prahy, z nichž každá má svůj osobitý styl a vlastní způsob prezentace. Hlavním důvodem vzniku CFC bylo upozornit zákazníky, ale také návštěvníky Prahy, na velkou koncentraci originálních českých butiků v samém srdci Starého Města. Tam vznikl jakýsi módní district, podobně jako v jiných světových metropolích.

CFC zahrnuje špičkovou módu s autorským otiskem - tvorba návrhářek sahá od malých oděvních sérií až po zakázkové šití jedinečných modelů, které si zákaznice objednávají podle svého přání, typu i stavu bankovního konta. Hlavním cílem CFC je společná propagace pražské módní čtvrti. „Jakmile zavítáte k jedné z nás, můžete snadno navštívit i všechny ostatní,“ říkají návrhářky, které vydaly společné propagační materiály s plánkem a adresami všech butiků CFC.