Kapela Kiss před vyprodanou halou předvedla svou typickou show

Praha - Americká kapela Kiss dnes v pražské O2 Areně předvedla svou typickou pódiovou show, které tleskalo asi 16 tisíc diváků. Na pódiu se Kiss objevili přesně ve 21:00 s tradičním heslem "Chcete to nejlepší, dostanete to nejlepší. Nejžhavější kapelu světa!" a spustili skladbu Deuce. Glamrocková čtveřice vystupující v převlečení za démona, hvězdného chlapce, mimozemšťana a kočku vystoupila v Praze počtvrté, tentokrát u příležitosti oslav 35. výročí svého založení.

V roli předkapely vystoupili baltimorští Cinder Road, kteří nabídli skladby ze svého loňského alba Superhuman.

„Jste připraveni na rokenrol?“ přivítal zpěvák Paul Stanley diváky a poté Kiss za pomoci svého bohatého světelného parku a pyrotechnických efektů přivezených 14 kamiony zahráli mimo jiné skladby Rock And Roll All Night, Lick It Up či I Was Made For Lovin' You. Vedle melodické rockové muziky si diváci užili očekávaného chrlení umělé krve, létajících konfet, ohňů, dlouhého vyplazeného jazyka Geneho Simmonse, při skladbě Love Gun kytarista a zpěvák Paul Stanley proplachtil nad hlavami publika. Zhruba po dvou hodinách koncert plný ohňů a výbuchů zakončila skladba Detroit Rock City.

Provokativní kapela proslavená bláznivou image i sexuálními výstřelky se do Evropy vrátila po devíti letech od svého předchozího velkého turné Psycho Circus. V Praze je přivítali nadšení fanoušci, mnozí v tričkách s logem kapely a pomalovanými obličeji. „Viděla jsem všechna vystoupení Kiss v Praze, takže nemohu chybět ani dnes,“ řekla ČTK Marta Jablonská ze severní Moravy.

Na novém turné se od března Kiss již představili v Austrálii, na Novém Zélandu, v Itálii, Německu, Rakousku, Bulharsku, Řecku, Rusku a ve Skandinávii. Po pražském vystoupení se kapela přesouvá do Německa, kde pokračuje její turné 9. června vystoupením v Berlíně.

Kiss založili v roce 1972 baskytarista a zpěvák Gene Simmons a kytarista a zpěvák Paul Stanley. Ti jediní z původní sestavy v kapele po různých personálních změnách vydrželi a jsou součástí i dnešního kvarteta. Nyní s nimi hrají kytarista Tommy Thrayer a bubeník Eric Singer.

Za svou kariéru Kiss prodali téměř 100 milionů hudebních nosičů. Pro komunistický režim v bývalém Československu byli nepřijatelní nejen pro hlučnou muziku, ale také kvůli logu s runovými S evokujícími uniformy jednotek SS. Podsouvat Kiss nacistické sklony je však podle hudebních publicistů nesmysl. Už proto, že dva zakládající členové jsou židovského původu. Stejně tak se kapela brání nařčení ze sympatií k satanismu. Například v American Photographer Magazine v roce 1980 tvrdili, že KISS je zkratkou slov Kids In Satan Service (Děti ve službě Satana).