Norah Jones poprvé v hlavní roli - Moje borůvkové noci

Praha - Čeští diváci mají ode dneška možnost vidět film Moje borůvkové noci. V hlavní roli dostává dosud největší hereckou příležitost zpěvačka Norah Jones. Romantický snímek vypráví o mladé ženě, která hledá sama sebe. Hlavní hrdinka Elizabeth opouští New York a svého nevěrného přítele a se zlomeným srdcem se vydává na cestu Spojenými státy.

Potkává na ní řadu dalších mladých lidí. Povídá si s majitelem noční kavárny o tom, proč se prodává nejméně právě borůvkový koláč a narazí třeba i na zoufalou hazardní hráčku, která má stále smůlu. Ti všichni a vztahy mezi nimi jí pomalu otevírají oči a mění názor na život.

Kromě zpěvačky Norah Jones hrají ve filmu známější a zkušenější herci Jude Law nebo Nathalie Portman. Poetickou road-movie natočil čínský režisér Kar-wai Wong, který zaujal už dřívějšími filmy Šťastni spolu anebo Stvořeni pro lásku. Za toto romantické drama dostal cenu César v kategorii Nejlepší zahraniční film. 

Jako ve všech předchozích filmech i v posledním snímku kladl Kar-wai Wong důraz hlavně na neobvyklé zachycení atmosféry. Poprvé film představil vloni na festivalu v Cannes.