Režisér a herci dnes v Praze uvedou Letopisy Narnie

Praha - Herecké hvězdy pohádkového příběhu Letopisy Narnie: Princ Kaspian se dnes objeví na jeho české premiéře. Slavnostního uvedení v hollywoodském stylu ve Slovanském domě se zúčastní také režisér Andrew Adamson, který film částečně natáčel i v Čechách, s českými herci a zde vyrobenou rytířskou zbrojí. V 19 hodin se hvězdy představí veřejnosti na typickém červeném koberci před vchodem do budovy.

Čtyři statečné sourozence si zahráli William Moseley, Skandar Keynes, Georgie Henleyová a Anna Popplewellová. Mladí herci se objevili i v prvním snímku Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, jenž v českých kinech vidělo před 290 tisíc diváků. Do Prahy dorazil i představitel Prince Kaspiana Ben Barnes.

Snímek Letopisy Narnie: Princ Kaspian, ve kterém pětice mladých hrdinů zachraňují kouzelnou zemi, se kromě Nového Zélandu, Polska a Slovinska natáčel i poblíž vesnice Neznabohy poblíž Ústí nad Labem, v pražských ateliérech Barrandov a v oblasti Brd. Ve vedlejších rolích se v něm objeví herci Jiří Krytinář, Klára Issová, moderátorka Lejla Abbasová a další.

Do českých kin se 140minutový film, který vznikl na motivy druhé knihy ze sedmidílné ságy Letopisy Narnie, dostane ve čtvrtek 19. června. Příběh o zemi plné mluvících zvířátek, tančících stromů a pohádkových kouzel vymyslel britský spisovatel C. S. Lewis.