Americký hudebník Lenny Kravitz potřetí vystoupí v Praze

Praha - Americký zpěvák a multiinstrumentalista Lenny Kravitz vystoupí 23. června v pražské O2 Areně. Naposledy v Praze zahrál před čtyřmi lety. Tentokrát přestaví novou desku It Is Time For A Love Revolution, na níž si podle svého zvyku nahrál většinu nástrojů sám. V roli předkapely se představí OneRepublic.

„Lenny Kravitz není z těch, kteří hudbu vytvářejí, spíše ve svých skladbách připomíná trendy minulých let, především tedy rock 60. let, což se odrazilo i na jeho poslední desce. Album na rozdíl od předchozích je víc rockovější, ale živá vystoupení jsou u tohoto zpěváka vždycky zajímavější než nahrávky,“ míní hudební publicista Vladimír Vlasák. 

Nositel čtyř prestižních cen Grammy Kravitz nedávno oslavil 44. narozeniny. Narodil se v New Yorku v rodině bahamské herečky a televizního producenta židovského původu. Už jako pětiletý se rozhodl, že chce být hudebníkem a začal hrát na hudební nástroje. Své první album nahrál sám v roce 1989, aktuální It Is Time For a Love Revolution je jeho osmým. Doposud prodal více než 20 milionů desek.

Kravitzova hudba obsahuje prvky klasického rocku a staré školy soulu, což kombinuje s dalšími styly jako je funk, reggae, hard rock, psychedelic a folk. Podle americké televize VH1 je jedním ze sta nejdůležitějších představitelů hardrocku.

Z Prahy odjíždí Lenny Kravitz do Bratislavy, kde vystoupí 24. června.