Filmová procházka večerní metropolí - Fresh Film Walk

Praha - Mezinárodní festival studentských filmů a debutů Fresh Film Fest pořádá za podpory Hlavního města Prahy sérii filmových procházek Prahou Fresh Film Walk. Od 1. července je možné během večerní procházky městem zhlédnout filmy, které jsou promítány na zdi domů.

„Fresh Film Walk chce zprostředkovat zcela jiné zážitky z městského prostoru, jak je to běžné v jiných evropských metropolích. Rozšiřujeme řady tvůrců, kteří vnášejí umění do městských ulic,“ říká ředitel festivalu Martin Pošta.

V průběhu každého Fresh Film Walku proběhne několik zastávek, kde se budou promítat studentské filmy, jež byly součásti programu předešlých ročníků Fresh Film Festu, a další filmové počiny, například Mozartovo Requiem Petra Nikla. První Fresh Film Walk odstartuje 1. července ve 22 hodin od Nové scény Národního divadla, dále povede do Ostrovní ulice a odtud na Kampu.

Termíny Fresh Film Walk:

1. 7. 2008, start 22.00 -srazu budovy Nové scényND, Národní třída 1, Praha 1. Trasa a místa projekcí: Nová scéna (provozní budova) - Ostrovní 11 (stěna budovy mateřské školky) - Kampa (hradební stěna u Sovových mlýnů)

17. 7. 2008, start 22.00 - sraz zboku Karlova mostu, ul. U Lužického semináře (vedle hotelu U Tří pštrosů), Praha 1

5. 8. 2008, start 22.00 -srazu Prašné brány, nám. Republiky 5, Praha 1

5. Fresh Film Fest 2008 - Mezinárodní festival studentských filmů a debutů Karlovy Vary

27. až 31. srpna se v Karlových Varech uskuteční jubilejní pátý ročník festivalu Fresh Film Fest.Ten se za dobu své existence vyprofiloval v mezinárodní soutěžní přehlídku studentských filmů a debutů, největší akci svého druhu v Evropě. Karlovy Vary letos již popáté ožijí setkáním studentů nejen filmových škol, milovníků filmu a filmových profesionálů z celého světa. V rámci oslav dostanou navíc všichnistudenti od organizátorů dárek - akreditaci na festival zdarma.

„V letošním roce se na Fresh Film Fest přihlásilo celkem 931 studentských filmů, což je o tři stovky více než loni. Evropských filmů je přihlášeno 627,“říká umělecký ředitel Jan Stehlík. Nejpočetněji je zastoupena Česká republika se 128 snímky, následuje Německo se 110 filmy.Mezi přihlášenými filmy jsou zastoupeny i takové země, jako je Kolumbie, Egypt, Jižní Korea, Írán, Ukrajina či Gruzie.

S pátým ročníkem mění Fresh Film Fest zcela zásadním způsobem kurz. Poprvé bude na festivalu například uvedena mezinárodní soutěž v pořadí prvních a druhých celovečerních filmů jednotlivých tvůrců.Svým formátem se tak Fresh Film Fest přibližuje renomovaným festivalům IFF Rotterdam či Premiers Plans Angers. Ty se zaměřují na komplexní podporu a propagaci nastupujících talentů světové kinematografie. Tradičně oblíbený program studentských filmů bude na Fresh Film Festu letos zastoupen ve stejné míře jako na minulých ročnících.

Protože se jedná o páté narozeniny, bude letos na festivalu Fresh Film Fest uděleno pět cen v pěti soutěžích oceněných porotou - tzv. Hlavní soutěži (mezinárodní soutěž hraných a dokumentárních filmů), Theatre Optique (mezinárodní soutěž animovaných a experimentálních studentských filmů), Centropa (středoevropská soutěž studentských filmů), Fresh Generation (mezinárodní soutěž prvních a druhých celovečerních filmů jednotlivých tvůrců) a letos poprvé vzejde cena v oficiálním soutěžním programu i ze sekce Kontakt (soutěžní sekce českých nezávislých filmů), která navazuje na oblíbenou soutěž Film Reflection. Chybět nebude ani Cena diváků.