Pražští milovníci vážné hudby si i v létě přijdou na své

Praha - V letních měsících je pro pražské příznivce klasické hudby připraven bohatý program. Počet pořádaných koncertů, tematických festivalů i operních představení v tuzemsku rok od roku přibývá. Česká komorní scéna je navíc stále oblíbenější zastávkou významných zahraničních interpretů. Hlavní město bude v létě hostit například premiérový ročník festivalu Dvořákova Praha. Do České republiky dále zavítá proslulá šansoniérka Ute Lemper, která svým vystoupením poctí mezinárodní festival Prague Proms.

Zpěvačka známá svými hudebními experimenty a provokativním přednesem si pro pražské publikum připravila výběr z amerických muzikálů a francouzských šansonů. Nejen ji budou moci návštěvníci vidět během čtvrtého ročníku festivalu, který probíhá od poloviny července do začátku srpna. Mimo slavné zpěvačky nabízí program také jazz, symfonický i komorní program.

Na vlnu duchovní a staré hudby se mohou naladit návštěvníci festivalu s názvem Letní slavnosti staré hudby. Akce trvající po dobu jednoho měsíce již podeváté plánuje představit pražskému publiku renomované interprety, kteří vystoupí ve slavnostních prostorách zámků Troja a Dobříš, pražské Lorety či Strahovského kláštera.

Šesti koncerty, klasickým i netradičním multižánrovým programem či účinkováním houslisty Jaroslava Svěceného v doprovodu svých hostů se může pochlubit další z řady festivalů, konaný v prostoru nádvoří tvrze na pražském Chodově. Akce s názvém Tóny Chodovské tvrze se bude konat od 22. do 31. července. Diváci se pod otevřeným nebem mohou těšit na hudbu významných hudebních skladatelů 20. století - George Gerschwina, Leonarda Bernsteina a dalších.

Na 6. září je připravena lahůdka pro milovníky klasické české opery. V obnoveném přírodním divadle v Šáreckém údolí proběhne inscenace Dvořákovy Rusalky. Repríza navazuje na divácky mimořádně úspěšné představení z minulého roku. V letošním roce si organizátoři slibují návštěvu až 12 tisíc diváků.

Pražskou letní hudební scénu zakončí již zmiňovaný 1. ročník festivalu věnovaný Antonínu Dvořákovi. Velký sál pražského Rudolfina hostí soubor patnácti koncertů Dvořákovy Prahy od poloviny srpna do začátku září.

Termíny jednotlivých akcí:

Prague Proms: 13. 7.-3. 8.

Letní slavnosti staré hudby: 17. 7-17. 8.

Tóny Chodovské tvrze: 22.-31. 7.

Dvořákova Praha: 16. 8.-4. 9.

Rusalka: 6. 9.

Rudolfinum
Rudolfinum