Dětská kniha Michala Viewegha vychází na zvukovém CD

Praha - Na pulty obchodů se v příštích dnech dostane audio nahrávka Vieweghových Pohádek pro unavené rodiče, vyšlých na podzim loňského roku. Vedle typických pohádkových motivů si přijdou na své i dospělí čtenáři, neboť příběhy obsahují mnoho zábavných dvojsmyslů a narážek. Pro namluvení pohádek propůjčil svůj hlas populární herec Saša Rašilov.

Výběr osoby, které měl být svěřen úkol namluvit Vieweghovy pohádky, úzce souvisel s hlavním hrdinou knihy, jehož profesí je taktéž herectví. Jak prozradil sám autor v rozhovoru pro Českou televizi, hodnocení svého umění zapůsobit na dětského čtenáře čerpal především z reakcí svých malých dcer. Viewegh upozornil čtenáře, že v jeho díle rozhodně nenajdou kruté motivy známé z pohádek K. J. Erbena či bratří Grimmů.

Práce na pohádkách znamenala pro oblíbeného spisovatele oddychové období a načerpání nových kreativních sil. Viewegh dodává: ″Po období tvorby vážných témat jsem se vyloženě těšil na psaní pohodové, laskavé knihy.″ Sepsáním pohádek pro nejmenší však Viewegh podle svých slov kapitolu dětská literatura neuzavírá. Do budoucna by rád zkusil psát knihy pro odrostlejší děti a mladistvé.

Na příští rok však plánuje autor českých bestsellerů návrat k tradiční látce knih pro dospělé. V současnosti pracuje na knize s názvem Román pro muže. Pro pánskou část čtenářské veřejnosti připravuje zápletku s dávkou napětí, akce, tempa i erotiky. S napětím očekává premiéru filmové adaptace další ze svých knih. Snímek Nestyda vychází z předlohy Povídek o manželství a sexu.