Netopýří muž opět míří do kin

Los Angeles - Do amerických kin vstupuje další film o Batmanovi, komiksovém hrdinovi v netopýřím obleku. Režie snímku Temný rytíř se opět ujal Christopher Nolan, který sklidil úspěch už s filmem z roku 2005 nazvaným Batman začíná. Čeští diváci se snímku s Christianem Balem, Michaelem Cainem a již zesnulým Heathem Ledgerem dočkají počátkem srpna.

Christopher Nolan ani tentokrát neslevil ze svých temných vizí a více než akčnosti samotné se věnuje psychologii hlavních hrdinů. Film Batman začíná popisoval počátky legendy o tajemném Batmanovi a zjevení Temného rytíře coby síly dobra v Gotham City. V novém snímku se objeví psychopatický zločinec Joker, který děsí politiky, policii i veřejnost  sérií vražd, únosů a bombových útoků a zastavit jeho řádění je práce pro Batmana. Zločince se znetvořenou tváří ztvárnil Heath Ledger, na začátku ledna zesnulý australský herec.

„Oba jsme se do postav velmi ponořili. Heath je tam vlastně neviditelný, stává se tím zloduchem - při pohledu na něj nevidím Heatha, ale Jokera,“ řekl britský herec Christian Bale, který Batmana ztvárnil již v předchozím snímku.

Bale se v roli netopýřího muže vrací stejně jako Michael Caine v roli jeho věrného komorníka Alfreda. V roli Rachel Dawesové se objeví Maggie Gyllenhaalová, nového okresního prokurátora ztvárnil Aaron Eckhart.

Oblíbenou postavu z komiksových knížek zvěčnily televize a film už mnohokrát předtím, v roli Jokera proslul americký herec Jack Nicholson. Snímek zatím sklízí pozitivní kritiky, Richard Corliss z časopisu Time Magazine například prohlásil, že „vás zcela jistě bude strašit ještě dlouho poté, co si řeknete: 'Vždyť je to jen film podle komiksové knížky'.“