Alanis Morissettová v Praze představila skladby z nového alba i osvědčené hity

Praha - Kanadská zpěvačka dnes připravila divákům ve vyprodaném Společenském sále pražského Kongresového centra mimořádný zážitek. Přes vlažný začátek nakonec dokázala celé publikum příjemně naladit a při závěřečných písních Ironic a Thank You si zazpívala spolu s celým sálem.

Za doprovodu pětičlenné kapely odstartovala populární písničkářka svůj pražský koncert skladbou Moratorium z nejnovějšího alba Flavors Of Entanglement. Následující momenty střídaly skladby právě z této desky v kombinaci se slavným albem Jagged Little Pill. Pražské obecenstvo se tak dočkalo i písní z ranějšího období zpěvaččiny kariéry. V koncertní podobě odlišné od studiových nahrávek zařadila Morissettová hity jako You Oughta Know či Hand in My Pocket.

Vlastnímu koncertu předcházelo vystoupení mladého australského písničkáře Liama Gernera. Poté držitelka sedmi ocenění Grammy zahájila svůj první samostatný koncert v České republice. Ještě hodinu před jeho začátkem řada lidí před Kongresovým centrem marně sháněla lístky.

Od svých začátků v 90. letech se Alanis Morissettová stala jednou z nejvýznamnějších písničkářek a hudebnic. Jejích alb se prodalo přes 40 milionů, nejúspěšnější bylo Jagged Little Pill z roku 1995. Morissettová, která od šesti let hrála na klavír a v deseti letech napsala svoji první píseň, příležitostně také účinkuje jako herečka.