Gympl překonal hranici půl milionu diváků

Praha/Litomyšl - Více než půl milionu lidí už vidělo film režiséra Tomáše Vorla ze života teenagerů Gympl. Diváka s pořadovým číslem 500 000 uvítalo litomyšlské promítání kinematografu bratří Čadíků, kterého se účastnili i filmaři. Koproducentem úspěšného snímku je Česká televize, režisér Vorel kvůli úspěchu filmu plánuje pokračování s příznačným názvem "Vejška".

Gympl měl premiéru loni v září a do konce roku nasbíral 470 000 diváků. Půl milionu dovršil letos o prázdninách. „Můj film Cesta z města měla návštěvnost 330 000 diváků, takže u Gymplu jsem vůbec nečekal, že jich 300 000 vůbec přijde - a půl milionu diváků, to mě úplně šokovalo,“ svěřil se režisér a scenárista snímku Tomáš Vorel.

Komedie čerpá námět z fenoménu sprejerů a graffiti. V příběhu z prostředí středoškoláků se představili například režisérův syn Tomáš, Jiří Mádl a v postavách pedagogů Milan Šteindler, Jiří Schmitzer, Martin Zbrožek, Tomáš Matonoha a Eva Holubová. A právě setkání s některými z herců byla symbolická odměna pro půlmiliontého návštěvníka.

Gympl obecně patří mezi nejúspěšnější snímky loňského roku, a právě proto chystá Vorel pokračování, tentokrát z vysokoškolského prostředí. Na vrcholu žebříčku českých filmů se ovšem drží Vratné lahve Jana Svěráka s návštěvností 1,3 milionu diváků a film Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále, který zhlédlo na 860 000 lidí.
Eva Holubová jako ředitelka ve filmu Tomáše Vorla Gympl
Eva Holubová jako ředitelka ve filmu Tomáše Vorla Gympl