Ve věku 70 let zemřel herec Vladimír Hrabánek

Praha - Po těžké nemoci zemřel 21. srpna ve věku 70 let herec a inspicient Vladimír Hrabánek. Hrabánek působil v divadle Semafor a hrál v řadě známých českých filmů. Poslední rozloučení se zesnulým se koná 28. srpna v 11:00 v divadle Semafor v pražské Dejvické ulici.

Hrabánek působil v divadle 49 sezon jako inspicient, herec a intendant. Proslavily ho však hlavně epizodní role v oblíbených českých filmech. Hrabánka režiséři obsazovali rádi, protože měl smysl pro zkratku a grotesku. Hrál například ve snímcích Transport z ráje, Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti, Svatba jako řemen či Marečku, podejte mi pero.

Vzpomínková kniha na léta strávená v Semaforu vyšla v roce 2006 pod názvem Sloužil jsem v Semaforu. „Přesně 16. května roku 1960 podepsal Vladimír Hrabánek profesionální smlouvu se Semaforem. Od té doby byl vždy po ruce, aby pomohl milovanému divadlu, kde bylo potřeba. Občas to bylo na jevišti, ale většinou kolem něj, kde se staral o techniku, produkci i administrativu. Jeho vzpomínání je svérázné stejně jako on sám. Novinář Jiří Levý je zapsal tak, aby osobitý humor pana Hrabánka působil zcela autenticky,“ uvádí se v anotaci na knihu.

Titulní stránka knihy Vladimíra Hrabánka - Sloužil jsem Semaforu
Titulní stránka knihy Vladimíra Hrabánka - Sloužil jsem Semaforu