Unikátní přírodní divadlo lze vidět v Norsku

Stavanger (Norsko) - Na jihozápadním pobřeží Norska se v letošní letní sezóně konají divadelní představení pod širým nebem. Scénu tvoří nejen moderní pódium na břehu moře, ale hraje se i na samotné vodní hladině.

Název projektu by se dal přeložit jako Pohádky v krajině. Představení kombinuje tradiční a moderní postupy. Členové Rogalandského divadla, kteří projekt uvedli v činnost, se rozhodli ponechat scénografii výhradně na norské přírodě. Posloužil k tomu poloostrov nedaleko města Stavanger.

Autor hry Jon Fosse k tomu dodává: „Lidé v inscenaci vycházejí přímo z moře a vystupují na břeh - stejně, jako to dělali v minulosti.“ Večerní program tvoří hra Tyto oči, kterou pro nekonvenční prostory přírodního divadla Fosse vytvořil. Současný norský dramatik vycházel z příběhů a pohádek z celé Evropy.

Herci z Rogalandského divadla je však předvádějí v moderním pojetí: „Troufám si říct, že pokud zůstane pěkné počasí a nepřijde chladno a vítr ze severu, bude to mimořádný žážitek,“ komentuje představení herec Glenn Andre Kaada.

Na pobřeží vyrostl nový amfiteátr pro více než tisíc diváků. Hru doprovází živá hudba, která vznikla speciálně pro tuto příležitost. Projekt "Pohádky v krajině" bude zakončen 28. srpna.