Zpěvačka Radůza vydává desku pro děti

Praha - Zpěvačce, skladatelce a multiinstrumentalistce Radůze vyšla po roce nová deska, kterou si opět udělala po svém. Věnovala ji totiž výhradně dětem. Zpívá na ní o tom, co se stane, když se princ musí ženit nebo když království napadne sedmihlavý drak. Dvojcédé O Mourince a Lojzíkovi, aneb pohádkové čtení se zpěvy navazuje na její knížku pohádek, kterou vydala letos v dubnu.

„Na CD je mluvené slovo, pohádky, které jsem napsala a vyšly knižně. K nim jsem napsala asi dvacet písniček, které souvisejí s dějem,“ popsala Radůza. Některé písničky natočila s Domažlickou dudáckou muzikou a Cimbálovou muzikou Stanislava Gabriela.

V době, kdy hudební trh ovládají hvězdičky na jednu sezonu, se na scéně objevila Radůza jako zjevení. Už první album Při mě stůj z roku 2003 ji vyneslo mezi respektované osobnosti. Za rozruchem kolem zpěvačky ale nestojí pečlivě propracovaný marketing a masivní mediální kampaň. Do popředí se dostala díky hudbě, kterou skládá.

„Rozhodně to není umělkyně, která by se nabízela v nejrůznějších estrádních souvislostech, netočí žádné reklamy. Obvykle média zajímá jenom její tvorba, ačkoli obecně platí zavedený úzus - kromě toho, že něco umím, je potřeba dokázat se i prodat,“ řekl hudební publicista Ondřej Bezr.

Pro Radůzu bylo vydání desky pro děti příjemným odskočením od své běžné tvorby. S materiálem pro další album ale hodlá ještě počkat. „Napsat desku pro děti není lehčí než napsat desku pro dospělé a já jsem vlastně za poslední tři roky pokaždé vydala jednu desku. Myslím si, že bych si mohla dát alespoň rok pauzu,“ dodala zpěvačka.

Radůza bude pokračovat i na podzim ve šňůře koncertů, dětské písničky na něm diváci ale pravděpodobně neuslyší.