Další řada Nemocnice od září v ČT: nové osudy, noví lidé i staří známí

Praha - Třináct dílů čtvrté řady populárního seriálu Nemocnice na kraji města začne vysílat Česká televize 26. září. Autorkou série s podtitulem Nové osudy je Lucie Konášová. "Nezůstane kámen na kameni, nová autorka uchopila hrdiny původní nemocnice a přidala spoustu hrdinů nových a mladých," prozrazuje Magdalena Dietlová, vdova po autorovi původního seriálu.

Nová řada

26. září ve 20:00 na ČT1! Další zajímavosti, včetně všech postav a osudů, o všech řadách Nemocnice najdete na stránkách pořadu.

Ze známých postav se diváci opět setkají s primářem Sovou, kterého hraje Ladislav Chudík, nebo s doktorkou Alžbětou Čeňkovou - tu ztvární opět Eliška Balzerová. Chybět bude doktor Cvach, jehož představitel Josef Vinklář před rokem podlehl rakovině.

„Šlo o roli čestnou, nikoli dramaticky určující, takže úmrtí tohoto herce nenaruší dějovou linii seriálu. Jakkoli diváci absenci doktora Cvacha nepostřehnou, pro všechny tvůrce je odchod pana Josefa Vinkláře nenahraditelnou ztrátou,“ uvedla Bohuslava Holubová z oddělení marketingu a komunikace ČT.

Sova chybět nebude

V úvodním díle se emeritní primář Sova setká v parku domova důchodců se současnou primářkou Alžbětou Čeňkovou, aby se společně domluvili na návštěvě oslav 50. výročí založení nemocnice v Boru.

Čeňková spolu s Arnoštem Blažejem (Josef Abrhám), jeho synem (Saša Rašilov) a sestrou Fany (Danica Jurčová) tvoří čtyřlístek hlavních hrdinů seriálu. Ve třinácti dílech se k nim připojují další nové postavy - mladý ortoped Kryštof Pavelka (Richard Krajčo) a doktorka Marie Hudcová (Vilma Cibulková), přezdívaná po celé nemocnici Bloody Mary.

Nemocnice na kraji města stojí už třicet let

0Dvacetidílná Nemocnice na kraji města byla 24. seriálem Československé televize a devátým z pera Jaroslava Dietla. Natáčení první třináctidílné série začalo v roce 1976 s Karlem Högerem v roli primáře Sovy. Höger však půl roku po začátku natáčení zemřel, a tak byl narychlo vybrán slovenský herec Ladislav Chudík. Premiéra první série se začala vysílat 5. listopadu 1978. Jelikož se u diváků setkala se zcela mimořádným ohlasem, následovalo ji roku 1981 dalších sedm dílů druhé série.

Iniciátorem pokračování Nemocnice na kraji města po dvaceti letech byl Borek Severa ze společnosti MediaConsulting. Natáčení si vyžádalo souhlas hlavních třinácti protagonistů a Magdaleny Dietlové, dědičky práv na seriálové postavy Jaroslava Dieta. Třetí řada byla dosud nejsledovanějším původním českým seriálem. Na přelomu let 2003 a 2004 ho podle údajů ČT sledovalo v průměru téměř 38,6 procent dospělých diváků.

Tvůrci a herci seriálu Nemocnice na kraji města
Tvůrci a herci seriálu Nemocnice na kraji města
Více fotek
  • Tvůrci a herci seriálu Nemocnice na kraji města autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/5/406/40506.jpg
  • Nemocnice na kraji města autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/5/405/40497.jpg
  • Nemocnice na kraji města autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/5/405/40495.jpg