Ceny Prix Bohemia Radio byly rozdány

Poděbrady - Udělením cen vyvrcholil mezinárodní festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Sešla se tu rozhlasová díla z různých koutů světa. Ve třech kategoriích hodnotila odborná porota na 80 pořadů.

Novinka letošního ročníku:  

Cena Karla Kyncla pro nejlepšího zahraničněpolitického zpravodaje. Získal ji komentátor českého rozhlasu Jan Petránek.

Rozhlasové pořady už tradičně rozezvučely Divadlo na Kovárně i poděbradskou kolonádu. Tentokrát pojali organizátoři festival česko-slovensky. Letos totiž slaví společná rozhlasová minulost Čechů a Slováků 85. výročí.

„Slovenské pořady mohly soutěžit nejen v té tradiční mezinárodní kategorii, ale i v kategoriích národních,“ upřesnil Miroslav Dittrich, ředitel festivalu Prix Bohemia Radio.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. V kategorii Rok 2008 - rok osmičkových výročí zvítězil Oleg Pastier s pořadem Kropte. Cenu za nejlepší rozhlasovou hru získaly pořady hned dva - Vykřičené domy a Zpátky na Luční vrch. Mezinárodní cenu za nejlepší investigativní reportáž získal Petr Vavrouška za reportáž Média v éře Vladimíra Putina. Autor k ocenění dodal: „Já jsem se především snažil v reportáži zachytit všechny okolnosti kolem smrti známé novinářky Anny Politkovské.“