Cestujte v kině - začíná přehlídka outdoorových filmů

Praha - Téměř dva měsíce poputuje Českou republikou přehlídka outdoorových filmů, která bude dnes slavnostně zahájena v ostravském kině Vesmír. Turné po dvaceti čtyřech místech v Česku skončí na Mikuláše v Praze, kde budou předány ceny ve čtyřech kategoriích. Promítat se bude sto jedna soutěžních snímků a dva nesoutěžní.

„Festivalu se podařilo, že mapuje a spojuje to, co se za léta outdoorové filmařiny opravdu odehraje, a to nejen v českém, ale i mezinárodním měřítku. Navíc přijede za lidmi - nemusíme cestovat přes půl republiky, ale můžeme počkat doma a pak se jít podívat na to, co nás zajímá,“ říká o festivalu novinář a cestovatel Petr Horký.

Jeho tři filmy Stopaři, Cuba Libre a Ingriš! Eduard Ingriš získaly ocenění na loňském ročníku, letos Horký přijede do Ostravy jako host. V rámci besedy bude vyprávět o své cestě na severní pól.

0

  • dobrodružné a extrémní sportovní filmy - sporty v přírodě (mimo horolezectví), lyžování, extrémní lyžování, horská kola, paragliding…
  • horolezecké a horské filmy - horolezecké sporty, expediční lezení, lezení v ledu, polární expedice, horská krajina, člověk a hory
  • dobrodružné vodní sportovní filmy - rafting, vodácké sporty, kajaking, kanoistika, jachting, potápění, surfing, dálkové plavání…
  • cestopisné filmy (filmy výhradně cestopisného charakteru nezařazené do ostatních kategorií)

Dobrodružství, adrenalin a cestování

Filmy na outdoorové přehlídce diváky často zavádějí do míst, kam se běžný smrtelník nedostane. Které z nich jsou nominovány na ceny, vyhlásí pořadatelé v sobotu 18. října v kině Vesmír.

Tam dnes odstartuje putovní přehlídka. Zahájení doplní outdoorový park na Jiráskově náměstí, kde budou moci nejen děti skákat, lézt a bavit se. V rámci doprovodného programu bude do 30. listopadu na Slezskoostravském hradě probíhat také výstava fotografií National Geographic s názvem Afrika - divočina v srdci.

Kategorie
Kategorie
Více fotek
  • Kategorie zdroj: MFOF http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/5/460/45942.jpg
  • Festival outdoorových filmů zdroj: MFOF http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/5/460/45933.jpg