Zemřel syn Gérarda Depardieua, rovněž herec

Paříž - Ve věku 37 let zemřel dnes v nemocnici poblíž Paříže francouzský herec Guillaume Depardieu, syn francouzské filmové hvězdy Gérarda Depardieua. Příčinou byl akutní zápal plic virového původu. Herec onemocněl během natáčení nového filmu L'Enfance d'Icare v Rumunsku, před třemi dny byl hospitalizován v nemocnici v Garches. Nemoci podlehl dnes ráno.

Guillaume Depardieu zahájil hereckou kariéru ve dvaceti letech a hrál asi ve dvaceti filmech. Za roli ve snímku Učňové dostal v roce 1996 nejvyšší francouzské filmové ocenění - cenu César pro největší mužskou filmovou naději. Ve svém prvním filmu a poté ještě ve dvou televizních filmech hrál spolu s otcem, jinak spolu moc dobře nevycházeli. Jeho matkou byla Depardieuova první manželka Elisabeth, rovněž herečka.

Guillaumovo mládí poznamenaly drogy, alkohol a násilí, zažil i vězení. V roce 2003 mu lékaři museli amputovat pravou nohu. Nemohl už totiž snášet bolesti, které mu působila infekce v koleni získaná během série operací, které podstoupil po nehodě na motocyklu v roce 1995.