Češi jako první uslyší nové skladby Living Colour

Praha - Ojedinělá hudební událost se dnes uskuteční v prostoru Meet Factory. Po nahrávání desky v České republice tam zahrají newyorští Living Colour, představitelé funk rocku/metalu a držitelé ceny Grammy za skladbu Cult of Personality.

Zkouška v Budapešti, premiéra v Praze

České publikum bude první, které uslyší skladby z připravovaného alba.
Americká kapela, která se prosadila v devadesátých letech, navazuje na úspěšný koncert s albem Collideoscope z roku 2004. Hudebníci ukončili nahrávání ve studiu Sono u Prahy a vyrazili na turné. Za sebou mají koncert v Budapešti, Bratislavě a v Brně.

V Budapešti sice nové skladby také zazněly, ale jen na zvukové zkoušce. „Hráli jsme i písničky, které jsem na koncertech já s kapelou nikdy nehrál. A ty známější skladby jsme zase hráli trochu jinak. Hraní nás zase baví a dost si ho užíváme,“ komentoval budapešťské vystoupení s kapelou Doug Wimbish.

Jagger - Living Colour - Gulo Čar 

Premiéru nového repertoáru slíbila kapela doplnit i o starší a osvědčené hity. Doug Wimbish, basista newyorské skupiny, kterou kdysi objevil a pomohl proslavit Mick Jagger, objevil a pomohl brněnské romské skupině Gulo Čar. I proto vystoupí Gulo Čar od 20 hodin jako předkapela.

Pražská sestava

Living Colour dnes vystoupí v původní sestavě, která čítá zpěváka Coreyho Glovera, kytaristu Vernona Reida, basistu Douga Wimbishe a bubeníka Willa Calhouna.