Marie Rottrová má tisíc tváří

Praha - Koncem října pokřtí zpěvačka Marie Rottrová DVD Tisíc tváří lásky, které je bilancí jejího televizního - a nejen hudebního - vystupování. Album má dvě části: jednu tvoří písničky z různých televizních pořadů, druhou hodinový dokument, který o životní i tvůrčí dráze ostravské "Lady soul" natočil Jan Mudra pro Českou televizi.

V hudebně-televizní části zazní písně moravské lidové, polské hitové, angloamerické rytmické i lehce countryové, české nostalgické i silně melodické a samozřejmě soulové.

„Když jsme vybírali písničky, bylo to krásné vzpomínání. Vybavovali se mi věci, na které jsem už třeba dávno zapomněla, dokonce písničky, o kterých jsem ani netušila, že jsem je někdy natočila,“ uvedla Marie Rottrová, která prý jinak není ale „vzpomínací typ“.

Před kamerou jako doma

V televizi se Rottrová poprvé objevila na počátku 60. let v pořadu s příznačným názvem Poprvé před kamerou. Poté začala zpívat v Ostravě ještě jako amatérka, od roku 1966 se věnovala zpěvu profesionálně.

Její popularitu uspíšilo pravidelné vystupování v ostravských televizních pořadech, následně v programech Československé televize Praha. Od roku 1981 do roku 1987 měla vlastní pořad Divadélko pod věží, na který pak navázala i dalšími, také úspěšnými pořady.

Po celou dobu spolupracovala se skupinou Flamingo (Plameňáci), vedené nejprve Richardem Kovalčíkem, po jeho smrti v roce 1975 Vladimírem Figarem. S Flamingem letos na podzim opět vyjíždí na turné. Na koncertování se Rottrová velmi těší. „Oživíme si staré písničky, které máme rádi,“ vysvětluje zpěvačka.

Zpěvačka Marie Rottrová
Zpěvačka Marie Rottrová