Bondovka Quantum of Solace bude mít v 0:07 českou premiéru

Praha - Ve všech sálech pražského multikina ve Slovanském domě v Praze se dnes uskuteční distribuční premiéra v pořadí už 22. filmu o agentovi 007 Jamesi Bondovi nazvaného Quantum of Solace. Jeho prvními diváky budou vedle premiérových hostů i ti, kteří si zakoupí vstupenky na popůlnoční projekci. V pěti svých českých multikinech ji (kromě Letňan) chystá společnost Palace Cinemas; začne symbolicky sedm minut po půlnoci.

„Inspirujte se stylem Jamese Bonda (prosíme, beze zbraně),“ vzkazuje účastníkům premiéry společnost Falcon, která snímek uvede do kin v rekordních 49 kopiích. Doporučuje, aby lidé přicházeli ve společenském oděvu.

Představitel neprůstřelného hrdiny Daniel Craig, který se tento týden zúčastnil německé premiéry v Berlíně a 29. října i londýnského uvedení za účasti zástupců královské rodiny, princů Williama a Harryho, však do Prahy nedorazí. I když ji dobře zná, protože tu natáčel předchozí bondovku Casino Royale, v níž se v této roli objevil poprvé.

V kuloárech se už šeptá, kdo by ho mohl v některém z dalších dílů nahradit. Podle bookmakerů online sázkové kanceláře Unibet jsou hlavními adepty hollywoodští herci Colin Farrell a Orlando Bloom. Stejně tak se spekuluje o příští „bondgirl“. V posledním snímku září po boku britského agenta Ukrajinka Olga Kurylenková, zatímco novou osudovou ženou Jamese Bonda by prý mohla být Američanka Scarlett Johanssonová.