O Obamovi už vzniká dokument, vysílat se bude příští rok

New York - Televizní a filmová společnost HBO uzavřela smlouvu, kterou za sedmicifernou částku získala americká práva na vysílání dokumentu o zvoleném americkém prezidentovi Baracku Obamovi. Dosud nepojmenovaný film produkoval herec Edward Norton, uvedla dnes agentura Reuters.

Nortonova společnost Class 5 Films oslovila členy Obamova volebního týmu na počátku roku 2006 s návrhem natočit dokument zachycující politickou kariéru nově zvoleného prezidenta.

Režisérky Amy Riceová a Alicia Samsová získaly možnost častých kontaktů s Obamou a jeho filmování před tím, než zahájil svou prezidentskou kampaň v roce 2007. V natáčení pokračovaly až do jeho historického volebního vítězství v tomto týdnu, kdy tento demokratický kandidát porazil svého republikánského rivala Johna McCaina.

HBO, která se práva snažila získat několik měsíců, plánuje, že dokument o prvním americkém prezidentovi tmavé pleti odvysílá v příštím roce.

„Historické volební klání senátora Obamy o Bílý dům dalo filmu skvělý rámec při snaze zachytit tep země ve významném okamžiku naší historie,“ uvedl Norton, který projekt produkoval společně se Stuartem Blumbergem a Billem Migliorem.