Hororový Alice Cooper zařádil v Brně - bez hroznýše, zato s šibenicí

Brno - Americký rocker Alice Cooper, jenž se kromě řady hitů proslavil také hororovou pódiovou show a umrlčím líčením, zahrál po osmi letech znovu v Česku. Brněnský koncert zahájil Cooper svou oblíbenou startovací skladbou It's Hot Tonight z desky Lace And Whiskey z roku 1977. Vystoupení v brněnské hale Rondo bylo jedinou zastávkou v České republice v rámci letošního Psycho Drama Tour. Cooper do Brna přijel z Německa a završil zde evropský koncertní maraton, jímž propagoval letošní albovou novinku Along Came A Spider.

Teatrální umělec nabízí zábavu nejen pro uši, ale také pro oči. Cooper na svých vystoupeních používá jako rekvizity například gilotiny, elektrická křesla, umělou krev, živého hroznýše a karabáč. Pestrou výpravu a hororové scénky si připravil i pro brněnský koncert. Například se nechal „oběsit“ na maketě realisticky vypadající šibenice. Na pódiu se svým doprovodem ukázal hororové prvky, romantickou podívanou i vtipnou sebeironii.

Na koncert šedesátileté legendy takzvaného schock rocku se přišlo podívat téměř osm tisíc diváků všech věkových skupin. V téměř dvouhodinovém koncertě rockový veterán ukázal, že i v důchodovém věku stále dokáže předvést prvotřídní show. „Po roce 2000 se vrací zpátky k úspěšnému soundu z přelomu let 80. a 90., a proto si myslím, že dnes, v roce 2008, může být jeho koncert nesmírně zajímavý," potvrzuje hudební publicista Michael Kořínek.

Helpness Cooper tentokrát nevykázal

Role předkapely se zhostila opavská skupina Helpness, kterou v rozhlasové anketě vybrali rockoví fanoušci. Pro skupinu je to prý čest a svým způsobem i zadostiučinění. Před osmi lety totiž její členové pomáhali vykládat kamiony s technikou Alice Coopera před jeho ostravským koncertem a rocker je pak vykázal ze zvukové zkoušky, vzpomínal nedávno zpěvák a kytarista Helpness Pavel Herich.

Alice Cooper

0je pseudonym šedesátiletého umělce Vincenta Damona Furniera, jenž baví své příznivce již 40 let. Původně to byl název celé skupiny, kterou ale Furnier opustil, přijal její jméno a odešel na sólovou dráhu.

K jeho největším hitům patří třeba School's Out, Hey Stoopid, Poison a No More Mr. Nice Guy, nicméně pravověrní rockeři by dokázali připojit na seznam ještě mnoho dalších písní. Cooper si zahrál také v několika filmech. Kritici jeho styl někdy nazývají shock rock. Nutno ale dodat, že Cooper v minulosti laškoval s řadou různých žánrů.

Album Alice Coopera
Album Alice Coopera